CZ

EN

Robert Fekete

Operating Director

Role ve fondu

Robert má na starosti vedle vyhledávání příležitostí, hodnocení managementu cílových společností a zajišťování vhodných odborníků pro proces „due diligence“.

Post akviziční role

Ve vztahu k portfoliovým společnostem se věnuje vyhledávání a posilování týmů dosazováním vhodných manažerů, mapování talentů a HR podpoře.

Praxe

Robert začal svou kariéru u společnosti Wood & Company.

Díky zkušenostem jako investiční bankéř a jako podnikatel našel Robert následně svoje uplatnění v oblasti lidských zdrojů, kde se specializuje na vyhledávání top manažerů, jejich hodnocení a práci s talenty.

7 let strávil v Egon Zehnder, jedné ze tří předních světových firem vyhledávajících manažery. Pracoval na 143 projektech, s 90 % úspěšnosti výběru v posledních letech. Byl členem finanční a průmyslové pracovní skupiny Egon Zehnder.

V roce 2012 Robert založil vlastní společnost poskytující poradenství klientům při výběru manažerů, jejich hodnocení a řízení talentů. Robert rovněž zastává pozice prozatímních ředitelů pro lidské zdroje.

Za svou kariéru Robert vedl celkem přes 3 500 pohovorů s vedoucími pracovníky, pomáhal vybrat 27 generálních ředitelů, 45 členů představenstva a vedoucích odborů a provedl nesčetné množství hodnocení manažerů.

V současné době je Robert členem představenstva společnosti Elcom.

Vzdělání

Robert je absolventem technického inženýrství ze Slovenské technické university a má MBA z Booth School of Business na University of Chicago.

Reference
Aero Vodochody

Aero Vodochody

Úspěšný obchodní rozvoj díky zacílení strategie a získání nových smluv s renomovanými výrobci originálních zařízení první úrovně. Spolu s provozní restrukturalizací to vedlo k restartu tradičního ašak do té doby ztrátového výrobce.

Výsledkem bylo zdvojnásobení výnosů a 20% nárůst efektivity.

Zapojení členové týmu:
OndřejPetrRobert

Jihlavan

Jihlavan

Jihlavan je dalším příkladem kombinace provozního zlepšení s úspěšnou obchodní expanzí.

Nastavení jasné strategie zacílení v podobě dodavatele první volby pro OEM v letectví vedlo k vybudování úspěšného vztahu se zákazníkem SLS. Jihlavan se tak dnes podílí na dodávkách do letounů Airbus.

Na provozní straně se podařilo zvýšit interní výrobní kapacity o třetinu díky odstranění úzkých hrdel ve výrobě a zvýšení interní efektivity o 9 %.

Zapojení členové týmu:
Ondřej, David, Robert